Niekiedy – mimo naszych wytężonych działań – może się okazać, że przez zobowiązania, które staramy się pokryć od jakiegoś czasu, do akcji wchodzi komornik. Niewątpliwie zaczniemy się zastanawiać nad kolejną pożyczką. Ale czy w ogóle możliwa jest pożyczka dla zadłużonych z komornikiem?

Na pewno nie udzieli nam jej żaden bank. Dlaczego? Instytucje finansowe sprawdzają zainteresowanych petentów w Biurze Informacji Kredytowej pod kątem jakichkolwiek zobowiązań oraz niepunktualności w regulacji. Dotyczy to zarówno interesantów prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Bank nie rozważa dokumentów osób niewiarygodnych i dla nikogo nie robi wyjątku. Co wobec tego można zrobić? Starać się poszukać innych instytucji, które takowych pożyczek udzielają.

Trudnią się tym przeważnie różne parabanki oraz firmy pożyczkowe, które nawet nie muszą się dowiedzieć o naszych trudnościach finansowych. Dzieje się tak z tego powodu, że nie interesuje ich nasza przeszłość kredytowa i nie weryfikują jej w odpowiednim miejscu. Minimalizują konieczne formalności i ekspresowo przelewają pożądaną gotówkę. Do tego umowę można podpisać nie tylko w placówce, ale także przez internet lub SMS-a. Wyróżniają się bardzo dużą popularnością, ponieważ są ostatnią deską ratunku. Tym bardziej, że co raz powstają nowe parabanki, które przyciągają swoimi propozycjami. Należy jednak uważać, bowiem zaciąganie kolejnych pożyczek może się okazać dla nas niebezpieczną zagrywką. Jeśli nie uiścimy rat w takiej instytucji, procenty i kary za opóźnienie natychmiast urosną, co wiąże się z większym zadłużeniem. Musimy szczegółowo analizować warunki umowy, ubiegać się wyłącznie o taką sumę, którą będziemy mogli spłacić i podejmować mądre decyzje. W kwestiach finansowych nie ma żartów. Instytucje pozabankowe należy traktować jako ostatnie możliwe wyjście z kłopotów, gdy szczególnie potrzebny jest nam przypływ gotówki i nie mamy szans uzyskać go w żaden inny sposób.

Jak widać pożyczka dla zadłużonych z komornikiem nie jest wsparciem, które można uzyskać w banku. Należy więc szukać innych sposobów, które pomogą zapomnieć o kłopotach.