babcia liczy gotówkęDużo osób obawia się, że jeżeli już mają na swoim rachunku bankowym jakieś zadłużenia pożyczkowe, to nie powiedzie im się otrzymanie zobowiązania czy kredytu. W sytuacji przejściowego kryzysu własnych finansów poszukują więc alternatyw, takich jak pożyczka od najbliższych czy pożyczki prywatne.

Ale bez nerwów, szybki kredyt dla zadłużonych dostarcza w rzeczywistości bardzo wiele sprawdzonych i docenionych jednostek pożyczkowych. Nawet z zadłużeniem masz szanse na pozyskanie pieniędzy.

Żądania jednostek pożyczkowych

Dostanie zadłużenia w agencji bankowej powiązane jest z załatwianiem mnogich formalności. Nawet otrzymanie małej kwoty pożyczki znaczy ściąganie zaświadczeń od pracodawcy, zaświadczeń dochodów, umowy o zatrudnieniu na czas nieoznaczony. Zaprząta to multum czasu, na dodatek otrzymanie kredytu – szczególnie przez jednostki zadłużone – jest raczej niepewne.
Firmy finansowe mają natomiast znacznie mniejsze wymagania od przypuszczalnych pozyczających. Głównie nie wymagają żadnych pism, zaświadczeń ani przedstawiania umowy o zatrudnieniu. Stąd jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla dłuzników, ale także dla osób pracujących na umowę o dzieło. Na dodatek, choć zdecydowana większość z nich bada historię kredytową w BIK i KRD (Biuro Informacji Kredytowej i Krajowy Rejestr Dłużników), ich wymagania i w tej kwestii są wysoce drobniejsze niż banków.
nakaz zapłaty

Co to jest BIK?

BIK, inaczej Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, jaka magazynuje dane o dowolnych zadłużeniach każdej jednostki. Są to zarówno karty kredytowe, raty typu 0% w sklepach AGD/RTV, jak i duże obciążenia pożyczkowe, jak kredyty hipoteczne. BIK ma jednak także informacje o tym, czy zobowiązanie było systematycznie zwracane. Jeżeli tak, przeszłość kredytowa jest odpowiednia i jednostka, jaka nie posiada opóźnień posiada więcej szans na pozyskanie zobowiązania.
to od razu widoczne, że weryfikowanie historii w BIK to nie jest równoznaczne z odmową udostępnienia zobowiązania, czego często obawiają się jednostki zadłużone. Coraz częściej idzie odnaleźć ogłoszenia, że jednostki finansowe oferują pożyczki tymczasowe „bez BIK” i jednostki zadłużone kierują się dokładnie do nich, starając się dostać kredyt. Nie jest to jednak wymagane, ani bez owijania w bawełnę mówiąc, intratne rozwiązanie, z bardzo prostej przyczyny – te organizacje nie są przekonane, czy ich konsumenci będą oddawać dług, jesli nie posiadają wiedzy odnośnie ich przeszłości kredytowej. Przez to zabezpieczają się inaczej przed stratą – ustalają bardzo wysokie odsetki i horrendalne opłaty za wszelkie opóźnienie zwrotu.
bilon
Historia BIK może być także nadzwyczaj przydatna dla ciebie. Firma pożyczkowa, testując ją zdoła dojść do wniosku, że dasz rady zwrócić pożyczki. Ale to nie znaczy, że nie osiągniesz zobowiązania – mogą wystąpić z propozycją niższej kwoty albo rozłożą zobowiązanie na pokaźniejszą liczbę drobniejszych rat.