Wszyscy zapewne spotkali się pewnego dnia z sytuacją, w której jego osobiste oszczędności były mniejsze niz koszty. O ile mamy dostatnią i ochoczą do pomocy rodzinę, nie jest to problem. Też dobrze sytuacja wygląda z pozytywną historią w bik. Co jednak, jeśli niegdyś zaliczyliśmy jakąś wpadkę, albo też nie mamy potwierdzonych dochodów? Czy można w ogóle pozyskać zadłużenie bez możliwości kredytowej?

Na rynku występuje co niemiara spółek, jakie są w stanie pomóc ludziom w podobnej sytuacji. Jest to dobra wiadomość, jeśli usytuowanie zmusza nas do pracy bez umowy uwierzytelniającej wysokość zdobywanych dochodów, lub kiedyś zdarzały nam się istotne opóźnienia w zapłacie transz zaległości – możemy liczyć na otrzymanie w takiej agencji zobowiązania. Na nieszczęście, rozwiązanie to ma swoje wady – po pierwsze, jej suma będzie niska, po drugie, oprocentowanie będzie za to symetrycznie opacznie wysoka – biorąc 1200 zł na rok kalendarzowy możemy być przymuszeni zwrócić nawet powyżej 2 tysiące. Większy kredyt bez zdolności kredytowej to tylko bajka – bez wątpienia nie uda nam się dzięki agencji pożyczkowej kupić upragnionego auta lub nawet kawalerki na obrzeżach miasta.
zamyśleni
Z pewnych zrozumiałych powodów sytuacja ta na pewno nie odmieni się na lepsze, co więcej – od pewnego okresu obserwuje się modę banków do zaostrzania polityki kredytowej. Najkorzystniej jest oczywiście wykonywać pracę na umowę i stopniowo konstruować pozytywną historię kredytową – dobrze jest czasem zakupić tani sprzęt na raty i oddać dług w czasie. Na skutek tego będziemy kiedyś dla banków wiarygodnym klientem a takie dylematy jak ten, czy otrzymamy kredyt bez zdolności kredytowej, będą omijać nas szerokim łukiem.