Nie jesteś w stanie spłacić nadchodzącej raty? A może po prostu potrzebujesz odpocząć od kredytu? Wartym zastanowienia rozwiązaniem dla Ciebie są wakacje kredytowe. Co dobrze o nich wiedzieć?

kasa
Wakacje kredytowe to opcja oferowana przez banki, w których pobraliśmy gotówkę. Ich podstawowa idea polega na zawieszeniu płatności raty kredytu – przeważnie na okres jednego miesiąca. Niektóre banki dają sposobność odroczenia chwili uiszczania rat aż do pół roku, ale tylko w trudnym dla klienta okresie, np. po narodzinach dziecka. Różne są też przepisy dotyczące częstotliwości wakacji kredytowych – jedne instytucje finansowe pozwalają interesantowi na jednorazowy urlop od kredytu, inne zaś – dwukrotny, ale wyłącznie pod warunkiem pięcioletnich odstępów. Nie warto wobec tego szybko stosować takie rozwiązanie, albowiem możemy się nim posłużyć przed tym jak naprawdę będziemy go potrzebować.
Petent powinien także być świadomym, że bank może nie wydać zgody na wakacje kredytowe, jeżeli minione raty nie były spłacane punktualnie, z tej przyczyny zawsze lepiej robić to regularnie. Co się dzieje z zawieszoną ratą? Niestety nie przepada. Kwota zostaje doliczona do pozostałego zobowiązania, podnosząc tym samym wysokość miesięcznej należności.
Jeżeli zaciągający kredyt jest zainteresowany wakacjami kredytowymi, powinien poinformować o tym bank na co najmniej miesiąc wcześniej. Obsługująca nas instytucja finansowa nie pyta o przyczynę odroczenia spłaty kredytu. Odpowiedź uzyskuje się zazwyczaj po dwóch tygodniach. Niekiedy banki wymagają uiszczenia stosownej opłaty za złożenie wniosku, w kwocie około 100 zł.
Wakacje kredytowe mogą być świetnym rozwiązaniem na chwilowy odpoczynek od comiesięcznych rat.
starsi ludzie
Wybranie odpowiedniej chwilówki staje się trudnym zajęciem. Na portalach okazuje się być niemało firm niebankowych, jakie prezentują wabiące produkty. Stąd proponujemy wypróbować oferty na witrynie internetowej http://swiatkonsumenta.pl/ranking-pozyczek-bez-bik-2018/.
umowa w podpisie